Niemal 220 pięknych prac wpłynęło do nas w ramach konkursu plastycznego, którego tematem przewodnim była Rodzina. Konkurs miał na celu promowanie wartości Rodziny, odwołanie się do idei bliskości więzów rodzinnych oraz zwrócenie uwagi na jakość relacji w Rodzinie.

Uczniowie z całej Gminy Dębno pokazali nam, jak spędzają czas z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami. Jak się razem bawią, rozwijają pasje, zainteresowania. Jedni wykonali portret swojej rodziny, inni namalowali swoje wspomnienia z rodzinnych wakacji. Kreatywność dzieci i młodzieży a także zainteresowanie konkursem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Jury miało nie lada orzech do zgryzienia. Po długich naradach wyłoniło zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych. W ich ręce trafią bony zakupowe do sieci sklepów empik o łącznej wartości 2400 złotych! Laureaci będą mogli kupić za nie książki, zabawki, materiały edukacyjne, przybory plastyczne lub inne wymarzone nagrody itp.

W najmłodszej kategorii wiekowej tj. dzieci przedszkolne, wygrali: Oskar Bójko (miejsce I – 300 zł), Matylda Hładka (miejsce II – 200 zł), Lena Odzioba (miejsce III – 100 zł). Spośród uczniów z klas I-III najlepsze prace wykonali: Lena Grzebalska (miejsce I), Bartosz Kokiel (miejsce II) oraz Szymon Stefanowicz (miejsce III), wyróżnienie trafiło natomiast w ręce Sebastiana Mikulskiego. Zwycięzcami w kolejnej kategorii wiekowej tj. klasy IV-VIII zostali: Karol Stefanowicz (miejsce I), Paweł Suwalski (miejsce II) oraz Patrycja Obłocka (miejsce III). W najstarszej grupie wiekowej (szkoły średnie) nagrody zdobyły Wiktoria Gruchot oraz Patrycja Gąsior.

Jesteś w gronie zwycięzców? Po odbiór nagrody zgłoś się do Biblioteki Publicznej w Różańsku (Różańsko 22), czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-20:00.

Najciekawsze prace wykorzystamy do produkcji jedynego w swoim rodzaju kalendarza ściennego na 2022 r. W nakładzie kilkuset egzemplarzy trafi on do mieszkańców gminy Dębno aby promować ideę konkursu oraz najbardziej uzdolnionych plastycznie uczniów.

Konkurs odbył się w ramach projektu „Rodzina ma tę moc!”. Realizujemy go dzięki dotacji z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021–2030.

Skip to content