Jedni w weekend odpoczywają a inni stawiają na rozwój osobisty i rozwój swoich organizacji. W piątek i sobotę odwiedziliśmy: KGW Rogowianie, KGW Różyczki w Nawrocku, KGW Koniczynki w Łęczycy, KGW Szafir w Krzywinie oraz KGW w Małkocinie.

Pod okiem naszych trenerów Moniki Wylegały i Michała Głuszyka, uczestniczki ćwiczyły tworzenie projektów. Była to solidna dawka wiedzy i praktycznych umiejętności oraz okazja do wypracowania ciekawych lokalnych inicjatyw.

Możemy zdradzić, że w Krzywinie z inicjatywy KGW powstanie „Szafirowy Zakątek”, czyli miejsce integracji lokalnej społeczności (zbudowane zostanie palenisko na ognisko), natomiast w Łęczycy zorganizowane zostaną świąteczne warsztaty rękodzieła.

„Bardzo jesteśmy zadowolone i wdzięczne ze mogłyśmy uczestniczyć w takich warsztatach”
„Było super! Szkoda ze nie można częściej!”

Opinie uczestniczek mówią same za siebie.

Nie spoczywamy na laurach… W najbliższym tygodniu odwiedzimy kolejnych 35 miejscowości!

Projekt „Pozytywnie nakręcone Koła Gospodyń Wiejskich” to NAJWIĘKSZE w Polsce przedsięwzięcie dotyczące wsparcia dla Kół Gospodyń Wiejskich. W sumie skorzysta z niego 40 różnych KGW. Projekt realizujemy dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #NOWEFIO / Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

Skip to content