15 marca spotkaliśmy się z Kołem Gospodyń Wiejskich w Stawnie aby ćwiczyć tworzenie projektów krok po kroku. Wtedy też zrodził się świetny pomysł stworzenia w Stawnie “Lawendowego Pola”.

Panie szybko przeszły od słów do czynów, skrzyknęły mieszkańców wsi – od juniora do seniora – i już dziś możemy pokazać Wam fotorelację z akcji społecznej zorganizowanej w ostatnich dniach.

Wycięta została stara schorowana topola, teren został oczyszczony z krzaków i śmieci… następnie zaorany i wyrównany. Wczoraj natomiast odbyło się wspólne sadzenie lawendy oraz sianie łąki kwietnej połączone z integracyjnym grillowaniem.

Zasadzona lawenda zostanie wykorzystana w późniejszym czasie do stworzenia dekoracyjnych wianków, saszetek zapachowych, ekologicznych i naturalnych mydeł a także jako herbaciany susz. Lawenda jest znana z prozdrowotnych właściwości. Jest przyjazna owadom – m.in. przyciąga motyle oraz pszczoły. Lawendowe pole uatrakcyjni wjazd do wsi i poprawi estetykę okolicy.

Jesienią odwiedzimy to miejsce aby pokazać Wam finalny efekt w postaci pięknie kwitnących kwiatów.

“Lawendowe Pole” dofinansowaliśmy kwotą 1500 zł ze środków naszego projektu Koła Gospodyń Wiejskich – pozytywnie nakręcone. Fundusze te pozwoliły na zakup niemal 160 sadzonek lawendy, 45 metrów bieżących agrotkaniny oraz kompletu szpilek mocujących agrotkaninę do gruntu.

W ramach projektu wsparcie uzyska aż 40 różnych inicjatyw realizowanych przez koła gospodyń wiejskich z Pomorza Zachodniego!

Tak właśnie wspieramy społeczników w działaniu 🙂

Skip to content