Weekendowy wyjazd studyjny (25-26 września 2021 r.), który mieliśmy przyjemność zorganizować to nie tylko fantastyczna integracja społeczników z kół gospodyń wiejskich, to także mnóstwo nowych doświadczeń i cennych inspiracji.

W ogrodach Hortulus Dobrzyca uczestnicy podziwiali największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni 1 ha!

W Dworku Tradycja w Bełcznej poznali historię Szczecińskich Pierników oraz upiekli takowe bazując na oryginalnym przepisie z 1845 roku używając przy tym drewnianych form! Dokładnie takich jak przed laty.

W Trzebiatowie spacerowali po rodzinnej Winnicy Sydonia, zwiedzili winiarnię, smakowali win i serów zagrodowych swojskiej produkcji, a przede wszystkim usłyszeli wyjątkową historię patronki tego miejsca Sydonii von Borck.

W Juchowie poznali unikalną koncepcję gospodarstwa biodynamicznego oraz wzięli udział w warsztatach piekarniczych na bazie lokalnych, 100% ekologicznych produktów.

„Dziękuję za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki, za zaangażowanie, za profesjonalizm, za wyrozumiałość. Mogliśmy oglądać wspaniałe miejsce, przebywać ze wspaniałymi ludźmi, przełamać swoje bariery i integrować się z innymi. Jeszcze raz Wielkie dzięki!”

„Było wspaniale. Dziękuję za fantastyczny wyjazd!”

Takie opinie niezwykle nas motywują do dalszych działań. Już nie możemy doczekać się kolejnych dwóch wyjazdów zaplanowanych na kolejne dwa weekendy.

W inspirujących wyprawach udział weźmie w sumie niemal 120 osób! Organizujemy je w ramach projektu “Pozytywnie nakręcone koła gospodyń wiejskich”, który jest finansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021-2030.

Skip to content