W miniony weekend zaprosiliśmy 40-osobową grupę mieszkańców Różańska, Chłopowa i Rychnowa do udziału w dwudniowej wycieczce integracyjnej śladem ciekawych miejsc Pomorza Zachodniego, które zrodziły się z pasji i zamiłowania do dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego naszego regionu.

Uczestnicy odwiedzili:

  • Hortulus Dobrzyca, czyli kompleks ogrodów pokazowych, tworzonych od ponad 25 lat we wsi Dobrzyca pod Koszalinem, okrzyknięty przez czytelników magazynu National Geographic Travel “Cudem Polski 2023”. Znajduje się tu blisko 30 różnych ogrodów o różnej tematyczne i stylistyce a także największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni 1 ha!
  • Gospodarstwo Biodynamiczne Juchowo Farm w Juchowie (warsztaty piekarnicze na bazie lokalnych w 100% ekologicznych produktów,
    wypiek tradycyjnej chałki, degustacja pieczywa z mąki ekologicznej, wypiekanego na zakwasie w Juchowie. Degustacja serów z Juchowskiej Piwnicy).
  • Dworek Tradycja w Bełcznej (poznanie historii tego miejsca oraz historii szczecińskich pierników; warsztaty wypieku pierników na bazie oryginalnego przepisu z 1845 roku używając przy tym drewnianych form, dokładnie takich jak przed laty).
  • Winnicę Sydonia w Trzebiatowie (spacer po rodzinnej winnicy, zwiedzanie winiarni i poznanie procesu produkcji wina, degustacja win i serów zagrodowych swojskiej produkcji, poznanie historii patronki tego miejsca, czyli Sydonii von Borck).

Wycieczka odbyła się w ramach naszego projektu “Idee przez wieś”, którego celem jest promowanie aktywności społecznej, inspirowanie do działań na rzecz lokalnej społeczności a także pokazywanie ciekawych przykładów lokalnych przedsięwzięć podejmowanych w różnych częściach kraju.

Projekt finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Skip to content