“Idee przez wieś” to projekt, w ramach którego pokazujemy Wam potencjał inicjatyw oddolnych, które przy odpowiednim wsparciu i wytrwałości społeczników pięknie rosną w siłę, zachwycając wszystkich.

Dziś zapraszamy Was do Centrum Słowian i Wikingów Wolin Jomsborg Vineta. Jest do absolutnie wyjątkowe miejsce pełne historii, tradycji, upowszechniania faktów i źródeł historycznych, tworzone przez ludzi z pasją, energią i chęcią do realizowania co rusz nowych i ważnych projektów.

Miejsce znane mieszkańcom Pomorza Zachodniego z fantastycznego festiwalu Słowian i Wikingów, na który przyjeżdżają goście z całego świata. Miejsce, które często jest brane jako wzór i przykład innych skansenów i osad powstających w Polsce i na świecie. Miejsce, w którym realizuje się filmy historyczne zagranicznej produkcji. Miejsce, do którego na praktyki zjeżdżają się studenci z różnych krajów…

Ten inspirujący reportaż przygotowali dla Was Angelika Muchowska oraz Dominik Czech.

OBEJRZYJ NA YouTUBE

Zobacz pozostałe reportaże, które powstały w ramach projektu “IDEE przez wieś”

Wieś Rogowo

Fundacja Rogowo

Wieś Stara Dąbrowa

Koło Gospodyń Wiejskich “Koniczynki” Łęczyca

Akademia Piłkarska GIEKSA Stara Dąbrowa

Projekt finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Skip to content