Dziś obchodzimy Światowy Dzień Praw Osób Starszych. To doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na prawa i godność naszych starszych obywateli. Ludzie w podeszłym wieku mają tak wiele do zaoferowania naszemu społeczeństwu – bogactwo doświadczeń, mądrość i bezcenne historie, które kształtują nasze dziedzictwo.

Niestety, osoby starsze często spotykają się z różnymi wyzwaniami, takimi jak dyskryminacja, izolacja społeczna czy łamanie ich praw. Dlatego w tym dniu chcemy podkreślić konieczność promowania i ochrony praw seniorów.

Wszyscy możemy wnieść swój wkład w poprawę sytuacji osób starszych. To może być proste: od poświęcenia im trochę czasu, wysłuchania ich historii, aż po działanie na rzecz tworzenia przyjaznych i bezpiecznych społeczności dla seniorów.

Gorąco apelujemy abyśmy dzisiaj, jak i każdego innego dnia, otaczali naszych starszych przyjaciół, rodzinę i sąsiadów wsparciem i szacunkiem, na jaki zasługują. Razem możemy stworzyć świat, w którym każda osoba starsza będzie miała dostęp do swoich praw i będzie mogła cieszyć się pełnią życia.

Jako Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego od 2014 realizujemy różnorodne projekty na rzecz środowisk senioralnych Pomorza Zachodniego. Rozwijamy pasje i zainteresowania seniorów, tworząc dla nich unikatową ofertę czasu wolnego i walcząc tym samym z samotnością, marginalizacją i wykluczeniem społecznym osób starszych. Wspieramy seniorów w rozwoju osobistym. W ciągu ostatniej dekady (dzięki pozyskanym grantom) przeznaczyliśmy na ten cel ponad 1,2 miliona złotych.

Skip to content