1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To święto wyjątkowe, podkreślające znaczenie osób starszych w społeczeństwie, jako nośników tradycji i strażników więzi międzypokoleniowych. Z tej okazji wszystkim seniorkom i seniorom ślemy najlepsze życzenia!

Aktywizacja i wsparcie seniorów to jeden z trzech filarów działalności naszej fundacji. W ramach realizowanych projektów rozwijamy pasje i zainteresowania seniorów. Tworzymy dla nich ciekawą ofertę czasu wolnego walcząc tym samym z samotnością, marginalizacją i wykluczeniem społecznym osób starszych. Wspieramy ich w rozwoju osobistym.

Na naszą prosenioralną ofertę złożyło się już w sumie ponad 2500 godzin ciekawych zajęć, szkoleń, warsztatów. Skorzystało z nich niemal 400 osób starszych z ponad 20 miast i wsi. Organizujemy także coroczne spotkania integracyjne seniorów pod hasłem BAL SENIORA, aby dostarczać im chwili radości, śmiechu i pozytywnych emocji.

Na zdjęciu prezes Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego i seniorki z zespołu terapeutycznego Babilon działającego przy myśliborskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Skip to content