Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, kto wyciągnie do Was pomocną dłoń, gdy los wystawi Was na próbę? Gienia i Jan z Grzepnicy (Gmina Dobra) mieli okazję się przekonać, kiedy ich dom zamienił się w popiół.
Spalone ściany i puste okna stały się smutnym świadectwem straty, ale wtedy do akcji wkroczyli oni – mieszkańcy tej małej miejscowości, którzy pokazali, czym naprawdę jest siła wspólnoty.
Dzięki zaangażowaniu sąsiadów, stowarzyszeń i organizacji, które jednoczą się w trudnych chwilach, udało się zorganizować wsparcie, o którym rodzina nawet nie śniła.
Jedni oddali materiały budowlane inni pracowali przy remoncie a kolejni przychodzili z ciepłą herbatą dobrym słowem i… ogromnym sercem. To, co się wydarzyło, to nie tylko pomoc fizyczna, ale coś dużo bardziej cennego – odbudowa wiary w drugiego człowieka.
Dziś dom Gieni i Jana jest nie tylko kolejnym budynkiem – to symbol siły, solidarności i miłości, która łączy ludzi w obliczu trudności. A każda cegiełka włożona w odbudowę, jest cegłą wsparcia, zrozumienia i nadziei, że razem można przezwyciężyć każdą przeciwność losu.
Nasz dzisiejszy reportaż to opowieść o ludziach, którzy nie zostawiają nikogo samego, gdy potrzebna jest pomoc.
Angelika Muchowska miała okazję porozmawiać z m.in. ze stowarzyszeniem motocyklowym Black Sprocket, Kołem Gospodyń Wiejskich „Witaj w Grzepnicy”, sołtysem Grzepnicy Paweł Blachowski oraz ExtremE WOLF
Obejrzyj materiał i przekonaj się, jak wiele możemy osiągnąć, kiedy otwieramy swoje serca na potrzeby innych. Ta historia to dowód na to, że w chwilach największego kryzysu rodzą się najpiękniejsze relacje i więzi.
Reportaż został zrealizowany podczas koncertu charytatywnego dla Pawła i Ani, w który – na zaproszenie Katarzyny Prokurat – zaangażowały się grupa Black Sproket oraz KGW Witaj w Grzepnicy.
W ramach naszej kampanii społecznej #WieśAktywna powstanie 7 reportaży. Jeśli w Twojej miejscowości dzieją się równie inspirujące akcje, koniecznie daj nam znać! Chętnie pokażemy je światu.
Współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021–2030.