Potężna dawka pozytywnej energii, inspirujące rozmowy, nowe znajomości i mnóstwo perspektyw rozwoju zawodowego. Tak właśnie wyglądały jubileuszowe Targi Pracy Szczecin jakie zorganizowaliśmy w środę w hali Netto Arena Szczecin. Targach Pracy udział wzięło 100 pracodawców, którzy mieli do zaproponowania ponad 1000 ofert pracy, stażów i praktyk. Imprezę odwiedziło co najmniej 8 tysięcy osób poszukujących pracy bądź pragnących zmiany w życiu zawodowym. Była to dwudziesta edycja Targów zorganizowana przez nasz zespół. Dzięki dotychczasowym Targom pracę znalazło co najmniej tysiąc mieszkańców naszego regionu.

  • Wśród wystawców znalazł się m.in. globalny lider w dziedzinie ekologicznych rozwiązań transportowych, czyli firma TESLA, rekrutująca do swojej fabryki aut elektrycznych Gigafactory pod Berlinem.
  • Zainteresowani karierą w służbach mundurowych mogli z pierwszej ręki zapoznać się z ofertami pracy w Wojsku Polskim oraz Policji.
  • Osoby obawiające się rozmów kwalifikacyjnych mogły wziąć udział w symulowanych rozmowach kwalifikacyjnych prowadzonych przez doświadczonych rekruterów z agencji Remedy. Po takiej symulacji każda osoba otrzymała zestaw wskazówek i sugestii.
  • Nadbudową Targów Pracy była konferencja z serią ciekawych prezentacji i miniszkoleń. Wśród tematów m.in.: „Negocjuj jak FBI – jak wzmocnić swoją pozycję podczas rozmowy rekrutacyjnej”, „Dotacje na założenie działalności gospodarczej”, „Odporność psychiczna. Jesteś silniejszy niż myślisz!”, „Planujesz pracę w Niemczech? Poznaj swoje prawa!”, „Jakie korzyści niesie za sobą współpraca franczyzowa”.
  • Pracodawcy przygotowali dodatkowe atrakcje dla odwiedzających w postaci quizów, konkursów, czy koła fortuny z nagrodami. Można było skorzystać z fotobudki, zobaczyć robota spawalniczego, nowy model Tesli a nawet kołowy transporter opancerzony „Rosomak”, którym przybyli żołnierze aby zachęcać do wstąpienia do armii.
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych oferował poradnictwo dla przyszłych przedsiębiorców, oferty pracy w ZUS oraz możliwość założenia kont na Platformie Usług Elektronicznych (także dla Ukraińców).
  • Doradcy Wojewódzkiego Urzędu Pracy informowali natomiast o uruchomionych właśnie środkach unijnych na rozwój własny, swojej firmy i pracowników.
  • Pracownicy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informowali o środkach na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz ich zatrudnianie.

Pierwszych 1500 uczestników otrzymało od nas bezpłatny „Katalog Pracodawców” z opisem wszystkich firm obecnych na Targach Pracy a pierwszych 1000 osób otrzymało okolicznościowe smyczki Targów Pracy.

21. edycję Targów Pracy zaplanowaliśmy na 25 kwietnia 2024 r. Po więcej szczegółów zapraszamy na www.targipracy.szczecin.pl oraz www.facebook.com/TargiPracySzczecin

Skip to content