Nie zwalniamy tempa. W tym tygodniu w ramach projektu Idee przez wieś odwiedzimy Różańsko (gm. Dębno) oraz Chłopowo (gm. Myślibórz) a w następnym Rychnów (gm. Barlinek).

W Różańsku spotkamy się z druhami OSP Różańsko aby poćwiczyć metodologię tworzenia projektów. Owocem zajęć będzie wypracowanie co najmniej jednego gotowego projektu, który niebawem zostanie złożony w ramach konkursu dotacyjnego. Zajęcia odbędą się 12 marca, godz. 17:00. Poprowadzi je Marta Krajniak.

W Chłopowie zorganizujemy warsztaty wzmacniające dobrostan społeczników skupionych wokół Koła Gospodyń Wiejskich Chłopowianki. Będziemy odkrywać hormony szczęścia i sposoby na ich pozyskanie poprzez doświadczanie warsztatowe technik i metod regulacji naszego układu nerwowego. Zajęcia odbędą się 14 marca, godz. 17:00. Poprowadzi je Tamara Olszewska-Watracz.

Z kolei podczas zajęć w Rychnowie zaproponujemy wolontariuszom pracę z kartami “Points of You”, które pozwolą uwolnić się od utartych schematów myślenia, oklepanych rozwiązań oraz umożliwią spotkanie “z samym sobą”. Spotkania z kartami “Points of You” pomagają ludziom spojrzeć na różne sytuacje i na nich samych: ich myśli, zachowania, przekonania z innej perspektywy… Efekty takiej pracy są niesamowite i zaskakujące. A dodatkowo jest to dobra zabawa i miło spędzony czas. Zajęcia odbędą się 21 marca, godz. 11:00. Poprowadzi je Magdalena Pawska.

Projekt “Idee przez wieś” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Nasze tytułowe IDEE to:

  • aktywni i zaangażowani mieszkańcy,
  • przestrzeń przyjazna osobom w każdym wieku,
  • zielona wieś, czyli wieś czysta, przyjazna środowisku, dająca energię.
Skip to content