Wszystko co dobre, szybko się kończy. Wczoraj wieczorem zorganizowaliśmy w Różańsko (gm. Dębno) ostatnie z ośmiu spotkań “RODZINNEJ AKADEMII” dla każdego, kto szuka sposobów na poprawienie relacji w rodzinie, nawiązanie głębszych, cieplejszych i dojrzalszych relacji z dziećmi, wychowankami, żoną, mężem…

„RODZINNA AKADEMIA” miała na celu wspieranie rodziców, dziadków, opiekunów… w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą, naukę umiejętności lepszego porozumiewania się w rodzinie, refleksję nad własną postawą wychowawczą, wymianę doświadczeń.

Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in.:

  • Bariery w komunikacji międzyludzkiej. Osądzanie, decydowanie za innych, uciekanie od cudzych problemów. Uczucia i emocje – efektywna komunikacja.
  • Wchodzenie w dorosłość w kontekście brania odpowiedzialności za swoje postępowanie. Rozwiązywanie problemów związanych z dorastającymi i dorosłym dziećmi.
  • Komunikacja: „słyszę, słucham i rozumiem” oraz „patrzę, widzę i dostrzegam”.
  • Zaburzenia psychologiczne i emocjonalne wieku dojrzewania. Zagrożenia społeczne dla młodzieży. Rozwiązywanie problemów szkolnych. Jak pomóc młodzieży nie sięgać po alkohol i narkotyki?
  • Zarządzanie emocjami oraz kontrolowane i pozytywne wykorzystywanie złości w codziennym wychowywaniu dziecka.

Zajęcia poprowadziły ekspertki ze Szczecina: Joanna Rysz i Tamara Olszewska-Watracz.

Projekt „Rodzina ma tę moc!” dofinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021–2030)

Skip to content