Wsparcie dla kół gospodyń wiejskich. Zgłoś się do naszego projektu.

Ogłaszamy rozpoczęcie rejestracji do projektu “Koła Gospodyń Wiejskich na rzecz dobra wspólnego”, realizowanego od czerwca 2024 do grudnia 2025 roku. Projekt skierowany jest do kół gospodyń wiejskich z województwa zachodniopomorskiego.

Celem projektu jest wsparcie lokalnych społeczności poprzez szkolenia, warsztaty oraz finansowanie oddolnych inicjatyw społecznych.

Chcemy wzmocnić potencjał kół gospodyń wiejskich, by mogły skuteczniej działać na rzecz swoich społeczności. Na projekt złoży się w sumie 500 godzin zajęć, z których skorzysta co najmniej 200 osób z 25 różnych kół – mówi Maciej Patynowski, kierownik projektu.

Uczestnicy projektu:

 • poznają metody generowania nowatorskich i kreatywnych pomysłów na działania lokalne,
 • nauczą się, jak napisać projekt “krok po kroku”,
 • jak skutecznie zaangażować mieszkańców do wspólnego działania,
 • jak stworzyć mocny zespół zorientowany na wspólne cele,
 • jak efektywnie promować działalność koła i budować jego wizerunek,
 • jak radzić sobie z sytuacjami problemowymi i konfliktami.

Nasi trenerzy odwiedzać będą poszczególne miejscowości aby w dogodnych terminach, dzielić się ze społecznikami swoja praktyczną wiedzą i doświadczeniem w powyższej tematyce. Dla każdego z kół zaplanowaliśmy 5 ciekawych warsztatów (co kilka tygodni) a także dwa bony o łącznej wartości 2000 zł na realizację własnych inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności!

Rejestracja do projektu trwa do 21 czerwca br.

[Formularz zgłoszeniowy]

Więcej o projekcie przeczytasz [tutaj]

Fanpage projektowy na [Facebook]

Zaproszenie do składania ofert na poprowadzenie warsztatów dla Kół Gospodyń Wiejskich

Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego zaprasza do składania ofert na poprowadzenie warsztatów rozwojowych dla kół gospodyń wiejskich w ramach projektu „Koła Gospodyń Wiejskich (KGW) na rzecz dobra wspólnego”.

Opis przedmiotu zamówienia:

 • Liczba spotkań: 125 warsztatów dla 25 kół gospodyń wiejskich z województwa zachodniopomorskiego.
 • Cel spotkań: Wzmocnienie potencjału KGW w zakresie zarządzania, doskonalenia zasobów osobowych, strategicznego myślenia, planowania rozwoju itp.
 • Tematyka warsztatów: m.in. tworzenie projektów, pisanie wniosków dotacyjnych, zarządzanie projektami, budowanie zespołu, fundraising, współpraca ze społecznością lokalną, promocja działalności koła, sprzedaż produktów itp.

Wymagania wobec oferenta:

 • Wiedza merytoryczna w przedmiotowej tematyce.
 • Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów.
 • Doświadczenie w pracy ze społecznościami wiejskimi, zwłaszcza z kołami gospodyń wiejskich.
 • Możliwość osobistej realizacji usługi.

Termin realizacji: od daty podpisania umowy do 31 grudnia 2025 r.

Kryterium wyboru wykonawcy: 100% cena. Zamówienie powierzone zostanie co najmniej 4 wykonawcom.

Sposób składania ofert: Prosimy o przesłanie wyceny usługi na załączonym formularzu do dnia 12 czerwca 2023 r. na adres e-mail: biuro@pfsp.pl lub pocztą na adres: Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego, ul. Sowińskiego 72D/8, 70-236 Szczecin (decyduje data wpływu).

Kontakt: Osobą do kontaktu jest p. Maciej Patynowski, tel. 91 350 82 62, e-mail: biuro@pfsp.pl.

Szczegółowe informacje znajdują się w pliku PDF poniżej:

Plik PDF z pełnym zapytaniem ofertowym

Oferta cenowa

Zapraszamy do składania ofert!

[AKTUALIZACJA 18 czerwca 2024 r.]

Łącznie spłynęło siedem ofert, przy czym w wyznaczonym terminie, tj. do 12 czerwca 2024 r. (włącznie) spłynęło pięć ofert cenowych. Najkorzystniejsze oferty cenowe złożyli wykonawcy: Marta Krajniak, AM Brand Sp. z o.o., ADEHADEX Tamara Olszewska-Watracz i to im powierzono realizację zamówienia.

Protokół wyboru wykonawców [pobierz]

Zaproszenie do składania ofert na produkcję reportaży video

Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego zaprasza do składania ofert na produkcję siedmiu reportaży video promujących zaangażowanie społeczne na rzecz dobra wspólnego. Celem projektu jest prezentacja inspirujących działań społeczności wiejskich Pomorza Zachodniego, w szczególności kół gospodyń wiejskich i osób z nimi współpracujących.

Zakres zamówienia obejmuje:

 • Przeprowadzenie researchu i wstępnych rozmów z potencjalnymi kołami gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeniami.
 • Opracowanie scenariuszy dla każdego z siedmiu reportaży.
 • Realizację co najmniej jednego dnia zdjęciowego w terenie dla każdego reportażu.
 • Montaż nagranego materiału, dodanie napisów, grafik, muzyki i narracji.
 • Dostarczenie siedmiu gotowych reportaży w formacie MP4, Full HD.

Termin realizacji: od daty podpisania umowy do 31 grudnia 2024 r.

Kryterium wyboru wykonawcy: 100% cena

Szczegółowe informacje są dostępne w pliku PDF do pobrania poniżej.

Jak złożyć ofertę?

Prosimy o przesłanie wyceny usługi na załączonym formularzu do dnia 12 czerwca 2024 r. na adres e-mail: biuro@pfsp.pl lub pocztą na adres:

Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego
ul. Sowińskiego 72D/8, 70-236 Szczecin

Decyduje data wpływu.

Kontakt:

W razie pytań prosimy o kontakt z p. Maciejem Patynowskim, tel. 91 350 82 62, e-mail: biuro@pfsp.pl

Zapraszamy do składania ofert!

Plik PDF z pełnym zapytaniem ofertowym

Oferta cenowa

Koła Gospodyń Wiejskich na rzecz dobra wspólnego

Z radością informujemy, iż rozpoczynamy realizację projektu “Koła Gospodyń Wiejskich na rzecz dobra wspólnego”! Jego celem jest wzmocnienie potencjału 25 kół gospodyń wiejskich z woj. zachodniopomorskiego, zmierzające do zwiększenia aktywności społecznej na rzecz dobra wspólnego. Przedsięwzięcie realizować będziemy od czerwca 2024 r. do grudnia 2025 r. W najbliższych dniach rozpoczniemy rekrutację do projektu.

Planowane działania:

 • Akademia Społecznika – cykl warsztatów w celu podnoszenia kompetencji społeczników w zakresie: generowania pomysłów na działania lokalne, pisania wniosków projektowych, budowania zgranego zespołu zorientowanego na wspólne cele, skutecznej promocji KGW itp. (w sumie 125 spotkań, 500 godzin, 200 uczestników). Nasi super trenerzy odwiedzą Wasze miejscowości w dogodnych terminach. Każde z kół odwiedzimy pięć razy.
 • KGW w działaniu – wsparcie finansowe na realizację zaproponowanych przez Was co najmniej 50 oddolnych inicjatyw na rzecz dobra wspólnego. Każde koło otrzyma 2 bony po 1000 zł (na realizację dwóch inicjatyw).
 • “INWAZJA KOBIECEJ MOCY” – V Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego w Różańsku, czyli największe na Pomorzu Zachodnim plenerowe wydarzenie integrujące i promujące działalność kół gospodyń organizowane we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Różańsku.
 • “Sąsiadki zza miedzy” – dwudniowa konferencja w Goleniowie (ciekawi mówcy, debata na ważne dla Was tematy, wymiana doświadczeń, wzajemne inspirowanie, wieczorek integracyjny). Planowany udział min 70 osób. Zapewniamy nocleg, pełne wyżywienie i super atmosferę.
 • #WieśAktywna – w ramach projektu będziemy także promować najaktywniejsze koła gospodyń oraz inne wiejskie stowarzyszenia i społeczności lokalne nagrywając inspirujące reportaże video i rozmowy ze społecznikami.

Zapisy na turniej kół gospodyń wiejskich

Zapraszamy koła gospodyń wiejskich z województwa zachodniopomorskiego do udziału w V Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego w Różańsku pod hasłem INWAZJA KOBIECEJ MOCY!

Turniej odbędzie się w sobotę 20 lipca 2024 r. w godz. 14:00-19:00 przy boisku sportowym w Różańsku (gmina Dębno, powiat myśliborski).

Liczba miejsc w Turnieju jest ograniczona a o zakwalifikowaniu zdecyduje kolejność zgłoszeń! Zbierz drużynę co najmniej 3 osób i zgłoś ją już dziś. W ręce zwycięskich zespołów trafią cenne nagrody rzeczowe o łącznej wartości 4000 złotych!

ZAPISY NA STRONIE https://forms.gle/8yHN8ia2PEnLzv8x9

Turniej to nie tylko rywalizacja kół gospodyń przy konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, zręcznościowych czy ekologicznych. To także mnóstwo atrakcji dla odwiedzających „od juniora do seniora”, których serdecznie zapraszamy do Różańska i kibicowania.

Na terenie imprezy pojawi się kilkanaście stoisk wystawienniczych, na których będzie można podziwiać oraz zakupić oryginalne wyroby rękodzielnicze, czy smakować wyśmienitych potraw kuchni regionalnej i tradycyjnej. Zwieńczeniem wydarzenia będzie natomiast plenerowa zabawa taneczna „pod chmurką” do białego rana.

Organizatorzy:

 • Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku
 • Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego
 • Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku
 • OSP Różańsko

Dodatkowe informacje: 693 581 524 (Justyna) | kgw-rozansko@wp.pl | 502 792 080 (Maciej) | biuro@pfsp.pl

Projekt współfinansowany jest przez:

 • Program Społecznik zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego,
 • Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021–2030,
 • Powiat Myśliborski.
Skip to content