Promyk i pieniądze

Cel projektu

Celem projektu „Promyk i pieniądze” był wzrost wiedzy o roli i historii pieniądza wśród co najmniej 80 osób, uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej PROMYK w Szczecinie poprzez udział w nowatorskich warsztatach edukacji finansowej oraz wycieczce do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka  w Warszawie.

Efekty

  • Dla 4 grup uczniów po 20 osób zostały zorganizowane warsztaty edukacji finansowej (rola i zadania NBP, historia pieniądza, karta czy gotówka oraz krótki kurs rozpoznawania autentyczności banknotów PLN), które poprowadziła pani Katarzyna Zwarzany z Oddziału Okręgowego NBP w Szczecinie. Zajęcia odbyły się dla 4 grup po 2 h dydaktyczne na grupę w salach Oddziału Okręgowego NBP. Podczas zajęć dzieci wykonały pokolorowały otrzymane torby materiałowe z nadrukiem (z wizerunkiem monet, sejfu oraz świnki skarbonki),
  • Najstarsi uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka zorganizowanej w dniu 28 września 2017 r. Odwiedziny w Centrum Pieniądza NBP były wspaniałą przygodą i nauką. Uczniowie wyszli z Centrum pełni pozytywnych emocji i przez cały pobyt w Warszawie w rozmowach wracali do doświadczeń z tego miejsca.
  • Projekt przyczynił się do wzrostu świadomości na temat wartości pieniądza oraz wzrostu wiedzy na temat roli i historii pieniądza wśród 80 uczniów (dzięki udziałowi w warsztatach), a także utrwalenie wiedzy na temat roli i zadań pieniądza wśród 44 uczestników projektu poprzez udział w wycieczce edukacyjnej do Centrum Pieniądza NBP w Warszawie.

Miejsce realizacji

Szczecin i Warszawa

Czas trwania

wrzesień – październik 2017 r.

Liczba odbiorców

80 uczniów

Galeria

Dofinansowanie

Projekt „Promyk i pieniądze” współfinansowany był ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej. 

Skip to content